Sieci bezprzewodowe wewnętrzne i zewnętrzne

Sieci bezprzewodowe wewnętrzne i zewnętrzne

Sieci bezprzewodowe wewnętrzne i zewnętrzne

Oferujemy szeroką gamę rozwiązań sieci bezprzewodowych wewnętrznych, zarówno dla domów, małych biur jak i większych firm lub magazynów. Oferujemy również rozwiązania do budowy sieci zewnętrznych, umożliwiające zarówno stworzenie mostów radiowych jak i budowę sieci dostępowych na większej przestrzeni. Sieci bezprzewodowe instalujemy w domach, firmach, urzędach i instytucjach w całej Wielkopolsce, nie tylko w okolicach Poznania, ale w przyległych gminach, ze szczególnym uwzględnieniem: Buku, Kórnika, Rokietnicy, Czerwonaka, Lubonia, Stęszewa, Dopiewa, Mosiny, Suchego Lasu, Kleszczewa, Murowanej Gośliny, Swarzędza, Komornik, Pobiedzisk, Tarnowa Podgórnego, Kostrzyna i Puszczykowa. Oczywiście w przypadku większych inwestycji realizujemy również instalacje w Lesznie, Pile, Szamotułach, Obornikach, Wronkach, Śremie, Środzie, Koninie, Kaliszu, Ostrowie i innych miastach Wielkopolski.  

Sieć bezprzewodowa jest naturalnym przedłużeniem sieci kablowej, ale dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat mamy do czynienia z jej dramatycznie szybkim rozwojem i ‘zejściem pod strzechy’. Przyśpieszenie rozwoju bezprzewodowej transmisji danych rozpoczęło się w 1997 roku wraz z zatwierdzeniem standardu 802.11, który pozwalał na przesyłanie danych z maksymalną prędkością 2Mbit/s. Przez ostatnie dwadzieścia lat przeżyliśmy rewolucję w zakresie prędkości transmisji danych w sieciach bezprzewodowych. Przeszliśmy kolejno przez standard 802.11b, 802.11g, 802.11n aż do aktualnie obowiązującego 802.11ac o teoretycznej przepustowości przewyższającej 6Gbps na warstwie fizycznej przy użyciu agregacji łączy. W praktyce wraz z upowszechnieniem się standardu 802.11ac, mimo uzyskiwania wydajności znacznie niższej niż teoretyczna, jest ona na tyle wysoka, że w wielu zastosowaniach sieć bezprzewodowa stała się realną alternatywą dla transmisji kablem.

W naszej ofercie znajdują się zarówno rozwiązania sieci bezprzewodowej umożliwiające rozszerzenie sieci kablowej o punkty dostępowe dla małych firm czy domów jak i rozbudowane systemy służące do zapewnienia dostępu do sieci w dużych obiektach – magazynach, urzędach, szkołach czy obiektach użyteczności publicznej

W przypadku małych firm, nie posiadających wyodrębnionego pomieszczenia jako serwerowni, najczęściej wystarczającym rozwiązaniem jest użycie pojedynczego routera bezprzewodowego, podłączonego w centralnym miejscu firmy. W przypadku takiego rozwiązania należy pamiętać, że w miejscu podłączenia routera musimy mieć dostęp do łącza internetowego, które to router ma dzielić pomiędzy użytkowników. 

W przypadku większych budynków konieczne jest rozplanowanie kilku punktów dostępowych, rozmieszczonych w taki sposób aby zapewnić zasięg sieci bezprzewodowej we wszystkich wymaganych miejscach. W przypadku rozbudowanych instalacji, na przykład w hotelach czy budynkach użyteczności publicznej należy rozważyć użycie rozwiązań zapewniających centralne zarządzanie wszystkimi punktami dostępowymi. System taki składa się z kontrolera punktów dostępowych umieszczonego w serwerowni oraz punktów dostępowych rozmieszczonych w takich miejscach aby zapewnić oczekiwane pokrycie sygnałem. Oprócz niewątpliwej zalety jaką jest centralne zarządzanie powstałą siecią punktów dostępowych kluczowa jest funkcjonalność roamingu która umożliwia automatyczne przełączanie połączenia klienta na optymalne punkty dostępowe. Tego typu rozwiązania są idealną propozycją dla np. dużych magazynów lub innych obiektów w których nie możemy tracić połączenia z siecią w trakcie przemieszczania się po obiekcie.

Jeśli zasięg sieci jest niewystarczający a nie ma możliwości wpięcia w sieć kablową kolejnego punktu dostępowego można rozważyć użycie tak zwanych repeaterów, zwanych też extenderami. Urządzenie tego typu nie jest rozwiązaniem idealnym, ale umożliwia stosunkowo tanie ‘przedłużenie’ czy też ‘rozszerzenie’  sieci bezprzewodowej bez budowy infrastruktury kablowej. W przypadku konieczności użycia repeatera najlepiej użyć urządzenia pracującego w dwóch pasmach 2,4GHz oraz 5GHz, które w odróżnieniu od rozwiązania pracującego na jednym paśmie nie powoduje obniżenia prędkości połączenia o połowę.

Technologię bezprzewodową wykorzystujemy nie tylko do tego aby budować elastyczne rozwiązania dostępowe dla firm, domów czy magazynów. W oparciu o sieci bezprzewodowe tworzymy także tak zwane mosty radiowe, które łączą dwie (lub więcej), mniej lub bardziej odległe lokalizacje. Wykorzystywane one są w momencie gdy chcemy na przykład połączyć w jedną sieć dwa budynki, których nie możemy połączyć kablem miedzianym lub światłowodowym ze względu na brak możliwości prowadzenia prac budowlanych lub ich koszt. W takim przypadku wykorzystujemy dwa urządzenia bezprzewodowe włączone w sieć kablową po każdej stronie połączenia. Pomiędzy urządzeniami tworzy się tak zwany most, który jest przezroczysty dla urządzeń wpiętych w sieć i umożliwia korzystanie z nich tak jakby były wpięte bezpośrednio w główną sieć firmy.

Jeśli potrzebujesz sieci bezprzewodowej dla swojej firmy, domu, pensjonatu czy magazynu – skontaktuj się z nami a na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie!